Historia

Pierwsze place zabaw dla dzieci zaczęły powstawać już w drugiej połowie wieku XIX. Ten rodzaj aktywizacji najmłodszych szybko zdobył zwolenników również za oceanem. Na przestrzeni lat idea tego, jak powinien wyglądać idealny teren do rekreacji dla najmłodszych ulegał oczywiście zmianie.

Obecnie jedną z coraz popularniejszych form pozostają wodne place zabaw. Łączą one w sobie różnego rodzaju techniki stymulujące rozwój ruchowy dzieci, a przy tym pozwalają na bezstresowy, często pierwszy kontakt z wodą.

Przestrzeń, która zapewnia kilkulatkom doskonałą zabawę, daje możliwość integracji a przy tym pozostaje bezpieczna to nie lada wyzwanie konstrukcyjne. Na rynku nie brakuje jednak profesjonalnych przedsiębiorstw posiadających długoletnie doświadczenie w tworzeniu od podstaw mini-centrów rozrywki, jakimi są wodne place zabaw. Jednym z nich jest niewątpliwie firma Berndorf. Do budowy elementów pozwalających na wielowymiarową stymulację psychomotoryczną wykorzystywane są najwyższej jakości materiały - dzięki temu wodne place zabaw mogą stanowić zarówno uzupełnienie kąpielisk publicznych, hotelowych, jak i przydomowych basenów.

Urządzenia wyrzucające wodę mogą różnić się kształtami, kolorami oraz rozmiarami. Wodne place zabaw mają na ogół budowę strefową, co oznacza, że poszczególne ich części zapewniają rozrywkę dzieciom w różnym wieku. Zabawki mogą mieć łagodniejsze, jak i bardziej intensywne działanie. Dla najmłodszych propozycjami optymalnymi są wodne owady, rośliny, grzybki, natomiast starsze dzieci świetnie będą się bawić w otoczeniu armatek wodnych, pętli, mini-gejzerów, zjeżdżalni. Dla bezpieczeństwa maluchów wodne place zabaw są z reguły wyposażane w specjalne antypoślizgowe posadzki (rzecz jasna również w radosnych kolorach i wzorach). Dodatkowo woda jest regularnie filtrowana, natomiast ruchome elementy nie stanowią zagrożenia.

Podsumowując, wodne place zabaw stanowią doskonałą alternatywę dla innych rekreacyjnych obiektów. Ich forma nie wymaga obecności ratownika, zaś zróżnicowane pod kątem rozmiarów, kształtów i sposobów działania urządzenia mogą być dopasowane do potrzeb dzieci w każdym wieku. Warto zapoznać się z ofertą producenta Berndorf cieszących się renomą tak w Polsce, jak i w Europie, ponieważ gwarantuje to spełnienie najwyższych standardów w zakresie funkcjonalności, estetyki i bezpieczeństwa.